Максимівський ліцей Михайло-Лукашівської сільської ради Запорізької області
Наша участь в олімпіадах і конкурсах Сторінки
- Головна сторінка
- Індивідуальна форма навчання - сімейна форма здобуття освіти
- Безпека — базова потреба людини
- Здорове харчування - це легко!
- Наше навчання і життя в 6 класі 2022-2023 навчального року
- Фотогалерея нашого життя
- Наше життя в 5 класі (2021-2022 навчальний рік)
- Наша участь в олімпіадах і конкурсах
- Ми - найкращий клас, ми - одна сім'я
- Stop булінг
- Математика - цариця всіх наук
- Я - вчитель Максимівського НВК
- Результати дистанційного навчання вчителя - онлайн курси, вебінари, конференції
- Екстернат - форма навчання в школі
вівторок, 31 травня 2022 р.
Останній дзвінок в рідній школі
Завершується навчальний рік у школах України. Проте традиційних лінійок та прощальних вальсів не буде, адже Україна вже 3 місяці як бореться з Росією за свої землі. Проте, свято останнього дзвоника для наших одинадцятикласників пройшло чудово.
понеділок, 30 травня 2022 р.
Завершується 2021-2022 навчальний рік
Завершується 2021-2022 навчальний рік, який для усіх учасників освітнього процесу був непростим.
Бажаємо учням гарного відпочинку та надії на те, що новий навчальний рік розпочнеться святом Першого Дзвоника у мирній і незалежній Україні. Віримо у наші Збройні Сили і нашу Перемогу!
пʼятниця, 27 травня 2022 р.
вівторок, 24 травня 2022 р.
Напередодні літніх канікул
Щодо профілактичних заходів
Безпечні літні канікули. Питання безпеки, які потрібно висвітлити вчителям та батькам, перед початком канікул. Інструктаж з техніки безпеки – це запорука того, що діти добре відпочинуть і повернуться до навчання здоровими.
Перебуваючи на літніх канікулах, діти повинні дотримуватись правил безпеки життєдіяльності і пам’ятати:
про правила дорожнього руху;
про правила пожежної безпеки;
про безпечне поводження з електропобутовими і газовими приладами;
про шкідливість алкоголю, паління та вживання наркотичних і психотропних речовин;
про шкідливість тривалого перебування на сонці;
про небезпеку укусів диких та свійських тварин;
про правила поведінки в громадських місцях;
про обережність на залізниці;
про дотримування правил безпечної поведінки під час грози.
Категорично ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
розпалювати вогнища біля будівель в населених пунктах, у лісах і лісосмугах (особливо хвойних), поблизу полів хлібних злаків;
вживати в їжу гриби і невідомі ягоди;
брати в руки отрутохімікати;
гратися гострими і небезпечними предметами;
проводити дитячі ігри і розваги поблизу повітряних ліній електропередачи;
користуватися вогнепальною зброєю (самопалами);
забороняється їздити на велосипедах, дітям віком до 14 років на автомобільних дорогах.
Дотримання учнями елементарних вимог безпеки життєдіяльності під час канікул принесе тільки радість і задоволення від літнього відпочинку.
Напередодні літніх канікул в умовах воєнного стану в Україні як педагогам так і батькам слід зосередити увагу на профілактиці шкідливих звичок та протиправної поведінки дітей та молоді.
В Україні спостерігаються високі темпи зростання наркоманії. Через наркотики щороку помирає близько тисячі українців. З цією проблемою зіштовхуються в усьому світі, і Україна – не виключення.
Яким чином можна вберегти дитину від шкідливих звичок?
Спілкування. Відсутність спілкування з батьками змушує дитину звертатися до інших людей, що могли б з нею поговорити. Але хто вони і що порадять дитині?
Увага. Вміння слухати означає: бути уважним до дитини, вислухувати її точку зору, приділяти увагу поглядам і почуттям дитини, не сперечаючись з нею. Важливо знати, чим саме займається ваша дитина. Заохочуючи дитину, підтримуйте розмову, демонструйте вашу зацікавленість у тому, що вона вам розповідає.
Здатність поставити себе на місце дитини. Підлітку часто здається, що його проблеми ніхто й ніколи не переживав. Було б непогано показати, що ви розумієте, наскільки йому складно. Домовтеся, що вона може звернутися до вас у будь-який момент, коли це дійсно необхідно. Головне, щоб дитина почувала, що вам завжди цікаво, що з нею відбувається.
Організація дозвілля. Дуже важливо, коли батьки вміють разом займатися спортом, музикою, малюванням або іншим способом влаштовувати з дитиною спільне дозвілля або вашу спільну діяльність. Для дитини важливо мати інтереси, які будуть найбільш дієвим засобом захисту від тютюну, алкоголю і наркотиків.
Знання кола спілкування. Дуже часто дитина вперше пробує палити, вживати алкоголь, наркотики в колі друзів. Вона може відчувати дуже сильний тиск з боку друзів і піддаватися почуттю єднання з натовпом. Саме від оточення багато в чому залежить поведінка дітей, їх ставлення до старших, до своїх обов’язків, до школи і так далі.
Пам’ятайте, що ваша дитина унікальна. Будь-яка дитина хоче відчувати себе значущою, особливою і потрібною. Коли дитина відчуває, що досягає чогось, і ви радієте її досягненням, підвищується рівень її самооцінки. А це, в свою чергу, змушує дитину займатися більш корисними і важливими справами, ніж мати шкідливі звички.
Любов. Без батьківської любові підліток не зможе знайти почуття довіри, власної гідності і впевненості.
Батьківський приклад. Велике значення має характер атмосфери, яка складається вдома, – наявність або відсутність емоційної близькості і довіри між дітьми і батьками в родині. Через відсутність часу у батьків на дитину, вона приречена на роль «вихованця вулиці». Наші погані і хороші звички «родом з дитинства», і те, яких буде більше, багато в чому залежить від сім’ї.
Що робити, якщо у дитини вже є шкідливі звички?
Розберіться в ситуації. Не панікуйте. Вирішіть для себе, чи зможете ви впоратися з ситуацією або вам потрібно звернутися до фахівця.
Зберігайте довіру. Не підвищуйте голос, не погрожуйте – це швидше за все відштовхне дитину, змусить її замкнутися.
Надавайте підтримку. «Мені не подобається те, що ти робиш, але я все ж люблю тебе і хочу допомогти» – ось основна думка, яку ви повинні донести до дитини.
Подумайте про своє власне ставлення до сумнівних речей (паління, алкоголь тощо). Адже ви є прикладом поведінки для дитини.
Зверніться за допомогою до фахівців: психолога, психотерапевта, лікаря нарколога з дитиною, якщо вона зізналася у вживанні шкідливих речовин, або самі, якщо дитина заперечує цей факт.
Будьте пильні! Покажіть приклад здоров’я, сили, впевненості і доброти.
В умовах воєнного стану в Україні вживання психоактивних речовин та протиправна поведінка серед дітей чинять серйозну небезпеку для подальшого розвитку нашого суспільства, тому профілактика цього явища належить до найбільш пріоритетних соціально-педагогічних проблем. Актуальним на сьогодні є проведення превентивних заходів з учнівськими колективами та заходів з популяризації серед дітей переваг здорового способу життя.
Мета профілактики вживання психоактивних речовин – це здоровий і безпечний розвиток дітей і молоді для реалізації їх талантів і потенціалу, їх участі в житті своєї спільноти і суспільства. Ефективна профілактика в значній мірі сприяє позитивній взаємодії дітей, молоді та дорослих зі своїми сім’ями та суспільством.
неділя, 22 травня 2022 р.
Загальнонаціональний Тиждень безпеки дорожнього руху
23-29 травня 2022 р. в Україні проходить щорічний Загальнонаціональний Тиждень безпеки дорожнього руху.
23 ТРАВНЯ ВІДЗНАЧАЄМО ДЕНЬ ГЕРОЇВ УКРАЇНИ
День Героїв або Свято Героїв — щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків — борців за волю України, передусім лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків Армії УНР, ОУН, УПА, а також героїв Небесної сотні та сучасної російсько-української війни.
День Героїв — це день пам'яті всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України, це свято величі духу українських вояків — борців за волю України та є символом незборимості української нації.
середа, 18 травня 2022 р.
19 травня - День української вишиванки 2022
День української вишиванки 2022 - свято, яке українці зустрічають щороку. На честь нього не передбачені вихідні, але ця подія - урочистий день для кожної людини у нашій країні.
Українська вишита сорочка - це не просто елемент гардеробу, а й потужний оберіг. З давніх-давен слов'яни використовували льон і конопляне полотно, червоні і чорні нитки. Також мало значення і те, для кого шиється сорочка - для дівчинки, хлопчика, жінки або чоловіка, а може бути, для воїнів. Історики стверджують, що українці споконвіку вишивали такі сорочки, "зачаровуючи" їх на здоров'я, удачу або любов.
Під час створення вишиванки важливо враховувати значення орнаменту:
ромб - символ родючості, поліпшення добробуту сім'ї;
квадрат - баланс, гармонія, удача і порядок;
спіраль - циклічність часу, символ змін;
сварги (нагадують половину цифри 8) - сила духу;
восьмикутна зірка - символ возз'єднання чоловічого і жіночого, посилює інтуїцію;
хрест - захист від темних сил, гармонія і духовне просвітлення;
калина - безсмертя роду і довголіття сім'ї;
ромашка - символ кохання і юності;
маки - потужний захист від зла, наближення виконання бажань.
Згідно з повір'ями, чоловікам краще носити вишиванку з геометричним візерунками, а жінкам - із зображеннями рослин, трав і квітів.
субота, 14 травня 2022 р.
15 ТРАВНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ СІМ’Ї
Сьогодні Міжнародний день сім’ї (International Day of Families) – особливий день, покликаний нагадати, наскільки важливими є родинні зв’язки і яку роль вони відіграють у формуванні кожної особистості. Це свято було проголошене резолюцією Генеральної Асамблеї ООН у 1993 році і з того часу відзначається 15 травня.
Усі сім’ї різні: в одних за обіднім столом навіть не вистачає стільців, щоб усі помістилися, в інших – достатньо лише двох місць; десь повсякчас живуть поруч, а десь чекають роками, щоб побачити та обійняти хоча б на мить.
Сенс кожної сім’ї – бути фортецею один для одного, бути домом – отим затишним будиночком, який ми так любили зводити в дитинстві. І ця потреба нікуди не зникає з роками. Уже дорослі, досвідчені, сміливі й рішучі, ми у найважчі моменти іноді знову хочемо стати маленькими, щоб батьки владнали всі проблеми, щоб сказали: «Усе обов’язково буде добре!».
Тож цінуймо час проведений вдома з найріднішими!
субота, 7 травня 2022 р.
День Матері 2022, неділя 8 травня
День ма́тері — міжнародне та локальне свято на честь матері сім’ї, а також материнства, материнських зв’язків та впливу матерів у суспільстві.
8 травня - День пам'яті та примирення
Друга світова війна – глобальний військовий конфлікт в історії Землі та причина найбільших трагедій ХХ століття.
Ми пам’ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями Об’єднані Нації. Не забуваємо: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться.
Підписатися на:
Дописи (Atom)
ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ – БЕЗ ПРАВА НА ЗАБУТТЯ! (Інформаційна година в 8 класі)
21 листопада - День Гідності та Свободи в Україні. Одне із знакових державних свят встановлене на честь двох революцій - Помаранчевої 2004 ...
-
14 березня в календарі національних свят України, відзначається та вшановується порівняно молоде Свято – День українського добровольця , да...
-
Тарас Григорович Шевченко - Великий Кобзар, геніальний поет і художник. Ми називаємо його ще апостолом правди і свободи, нескореним борцем...