субота, 30 липня 2022 р.

Алгоритм дій населення за сигналами оповіщення цивільного захисту "Увага всім!". "Повітряна тривога"

Що робити, якщо ви почули сигнал Повітряна тривога У такому випадку є чіткий алгоритм дій. Потрібно: 1. Увімкнути радіо чи телебачення, щоб прослухати термінове повідомлення про можливу надзвичайну ситуацію. Зазвичай інформація передається протягом п’яти хвилин після звукового сигналу (сирен). 2. Прослухати звернення до населення. 3. Уважно продумати та виконати ті рекомендації, які будуть озвучені під час звернення. 4. Постаратися сповістити про почуте рідних, сусідів, знайомих. За необхідності слід надати їм допомогу. Головне – діяти без паніки та дотримуватися отриманих вказівок. Якщо сигнал тривожних сирен та надзвичайна ситуація застали вас удома, потрібно: • увімкнути радіоприймач та телевізор, щоб своєчасно чути розпорядження місцевої влади; • повідомити про почуте сусідів; • підготувати засоби індивідуального захисту органів дихання та шкіри, медичну аптечку, документи (паспорт, свідоцтво про народження дітей, документи про освіту, пенсійне посвідчення, військовий квиток тощо), гроші, засоби зв’язку, запас їжі та води, предмети особистої гігієни; • вимкнути в будинку/квартирі газ, водопостачання, електрику; • зачинити вікна в помешканні та ущільнити їх; • уточнити місце розташування найближчого укриття (підвальне приміщення, паркінг, метрополітен тощо), в якому можна сховатися, та прослідувати туди. В разі отримання повідомлення про евакуацію потрібно: зібрати необхідний запас продуктів на 2-3 доби, медикаменти, одяг, взуття, предмети особистої гігієни, документи, гроші, найбільш цінні речі тощо (загальна вага речей на одну людину не повинна перевищувати 50 кг).

пʼятниця, 29 липня 2022 р.

30 липня – Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

На сьогодні одним із найганебніших явищ, які існують у сучасному світі є торгівля людьми. Це явище, яке порушує права людини, принижує її честь та гідність. Щороку по всьому світі мільйони людей, які шукають кращої долі, потрапляють у трудове рабство. За оцінками Міжнародного центру із запобігання злочинності ООН, щорічний грошовий обсяг за даний транснаціональний злочин становить 30 мільярдів доларів на рік, що робить його другим за величиною після торгівлі наркотиками. У 2013 році Генеральна Асамблея ООН організувала зустріч на високому рівні для оцінки результатів втілення Глобального плану дій по боротьбі з торгівлею людьми від 30 липня 2010 року і затвердила резолюцію № A / RES / 68/192 від 18 грудня 2013 року. Резолюція закріпила дату проведення свята (30 липня), представила головні його цілі, описала важливість і механізми боротьби з згубним явищем. 10 ФАКТІВ, ЯКІ ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ТОРГІВЛЮ ЛЮДЬМИ Торгівля людьми - це експлуатація людей з метою отримання вигоди. Як правило, жертви потрапляють у трудове, сексуальне або домашнє рабство. Торгівля людьми - найбільш доходна злочинна діяльність, що приносить щорічний дохід, оцінюваний в 150 мільярдів доларів США. Особливо вразливі ті особи, які через бідність або відсутність роботи мають намір в пошуках кращого життя погодитись на пропозицію роботи, пов’язану з переїздом в інший район чи за кордон. У сучасному рабстві перебувають понад 20 мільйонів людей. У більшості випадків люди стають жертвами торгівлі людьми через обман чи шляхом примусу. Злочинці - як правило, люди, яких жертви добре знають і довіряють їм. Коли люди стають об'єктами експлуатації, вони змушені працювати багато годин поспіль, або взагалі не отримуючи винагороди за свою працю, або отримуючи мізерну оплату. Крім того, жертви можуть нерідко піддаватися фізичному або психологічному насильству. Найчастіше у жертв забирають документи і примушують платити вигадані борги. Торгівля людьми - це глобальне явище, яке має місце прямо зараз в кожній без винятку країні.

середа, 27 липня 2022 р.

28 липня - День Української Державності

28 липня Україна щорічно відзначає День Української Державності День встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року № 423 з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування міста Києва та розквітло за князювання Володимира Великого. Що таке День Української Державності День Української Державності запроваджений на утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення, а також для протидії російській дезінформації та історичним фейкам про буцімто єдність походження українського та російського народів. Історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави – міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира. У 988 році він прийняв християнство як державну монорелігію, що стало для України цивілізаційним вибором. Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, дало поштовх розвитку кириличної писемності. Давня Русь успішно долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору. Її державотворчі традиції продовжили, зокрема, Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна. Саме на вшанування видатного державотворця Київського князя Володимира Великого у День Хрещення Київської Руси–України – 28 липня – встановлено День Української Державності.

ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ – БЕЗ ПРАВА НА ЗАБУТТЯ! (Інформаційна година в 8 класі)

21 листопада - День Гідності та Свободи в Україні. Одне із знакових державних свят встановлене на честь двох революцій - Помаранчевої 2004 ...