понеділок, 5 грудня 2022 р.

Всесвітній день української хустки

День української хустки — неофіційне щорічне свято, що відзначається 7 грудня з метою об'єднання жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. Свято започатковане в Україні в 2019 році.
Що треба знати про українські хустки
Широкого вжитку хустки в Україні набули у XVII ст. Переважно вони були домотканні. Згодом у вжиток ввійшли крамні шовкові, вовняні хустки, які пізніше витіснили фабричні моделі.
Колір та візерунок хустки підбирали відповідно до нагоди. На свята вбирали яскраві, у будні - стримані й однотонні убори. Дівчата часто носили білі хустки або із цікавим кольоровими орнаментами. Жінки - стриманіші моделі, зазвичай у темній кольоровій гаммі. Вдови носили лише чорні хустки.Було безліч варіантів носити хустку. На півночі України жінки їх зав'язували під підборіддям, а кінці - на маківці. На Київщині кінці хустки обгортали навколо шиї та зав'язували на потилиці. На Середньому Подніпров'ї хустку драпірували в особливий спосіб навколо голови з відкритим денцем очіпка.Заміжні жінки носили хустку поверх очіпка, складаючи по діагоналі. Завʼязували кінцями спереду або на потилиці. Незаміжні - носили без очіпка. Покривали голову так, щоб було видно коси.
Хустка могла багато розповісти про матеріальний стан сім’ї. Цей елемент одягу вважався доволі дорогою річчю: ще століття тому святкова хустка коштувала не менше, ніж половина місячного прибутку господаря середнього класу.

Немає коментарів:

Дописати коментар

ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ – БЕЗ ПРАВА НА ЗАБУТТЯ! (Інформаційна година в 8 класі)

21 листопада - День Гідності та Свободи в Україні. Одне із знакових державних свят встановлене на честь двох революцій - Помаранчевої 2004 ...