субота, 28 січня 2023 р.

День пам’яті Героїв Крут - 29 січня

Україна вшановує 105-ту річницю бою під Крутами.
29 січня в Україні відзначають пам'ять героїв Крут - українських студентів, які ціною власного життя зупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 році. Цього дня ми віддаємо шану стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і сьогоднішні захисники України, стали на захист української держави та зупинили нападника.
Пам’ять про Крути: Близько 30 юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків та були страчені, поховали біля Аскольдової Могили. Всі вони визнані героями, але відомі прізвища лише 19 загиблих. Павло Тичина присвятив Героям Крут вірш "Пам'яті тридцяти".
У 2006 році на місці бою під Крутами встановлено пам'ятник. До 80-ї річниці бою під Крутами Монетний двір випустив в обіг пам'ятну монету номіналом 2 гривні. У 2019 році на екрани вийшла історична драма Олександра Шапарєва "Крути 1918", яка отримала неоднозначні відгуки.
Бій під Крутами - трагічна і важлива подія в історії нашої країни, яка нагадує про боротьбу за незалежність України.

четвер, 26 січня 2023 р.

СВІТ ВШАНОВУЄ ПАМ'ЯТЬ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ

Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту був проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, в пам'ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни. Саме 27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в'язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенцима.
У День скорботи та пам'яті українці разом зі світовою спільнотою згадують мільйони жертв фашизму — невинно розстріляних, страчених у газових камерах, виснажених голодом та примусовою працею. По усьому світу проходять пам'ятні заходи та траурні церемонії. Щороку 27 січня меморіальні церемонії у пам'ять про жертви Голокосту відбуваються в Освенцимі та в Організації Об'єднаних Націй.
Голокост — один із найбільших злочинів в історії людства, завжди буде для всіх застереженням про небезпеки, в основі яких — ненависть, фанатизм, расизм та упередженість.
Трагедія Голокосту — урок для всього людства, який потрібно пам'ятати та ніколи не допустити знову. Вічна пам'ять безневинним жертвам Голокосту.

пʼятниця, 20 січня 2023 р.

День Соборності України — свято України

День Соборності України — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Початки ідеї соборності. Ідея соборності бере свій початок від об'єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії. Протягом століть її практичним втіленням займались українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик. У XVIII — початку XX ст., коли українські землі були поділені між сусідніми державами: Польщею, Московією, Румунією, Австро-Угорщиною, ця ідея знайшла своє відображення у працях найкращих вітчизняних мислителів, оскільки для боротьби за свої національні інтереси Україні була вкрай важливою територіальна єдність. Підготовка Акту злуки. У результаті ухвалення III-го Універсалу Української Центральної Ради 7 листопада 1917 р. була проголошена Українська Народна Республіка, до складу якої увійшло 9 українських губерній. Під впливом цих подій в жовтні 1918 р. у Львові представники західноукраїнських політичних партій створили Українську Національну Раду, а 19 жовтня того ж року було проголошено утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Відтоді між урядами УНР і ЗУНР велися переговори про втілення ідеї соборності.
Проголошення злуки. Проголошення злуки було призначено на 12:00 годину 22 січня 1919 року, тобто першу річницю проголошення четвертого універсалу про повну незалежність України. 22 січня було проголошено всенародним і державним святом. День видався погідний та гарний, з легким морозом. Київ був прикрашений національними синьо-жовтими прапорами, гербами. О 9:00 годині ранку в усіх церквах відправляли богослужіння.
Головні урочистості проголошення злуки проходили на Софійській площі. При вході з вулиці Володимирської на Софійську площу було зведено тріумфальну арку, прикрашену старовинними гербами. Рівно о 12:00 годині розпочалася урочиста церемонія проголошення Акта злуки. На масовому вічі посол Західноукраїнської Народної Республіки Л. Цегельський зачитав та передав грамоту Національної Ради «Про об'єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Великою Східною Україною» голові Директорії Володимиру Винниченку.
Перше офіційне святкування Соборності. 22 січня 1939-го було вперше за 20 років урочисто відзначено на офіційному рівні свято Соборності. Відбулось це у Карпатській Україні (м. Хуст), на той час — автономній республіці Чехословацької республіки. Це був чудовий привід нагадати закарпатцям про волю, висловлену на з'їзді Всенародних зборів українців у Хусті 21 січня 1919-го про приєднання Закарпаття до Української Народної Республіки зі столицею у Києві, і легітимізувати тим самим свою програму побудови Української держави на базі «закарпатського П'ємонту» З класои підготовлено презентацію та проведено виховну годину "22 січня - День Соборності України"

неділя, 15 січня 2023 р.

МІННА БЕЗПЕКА: що потрібно ЗНАТИ та ВИКОНУВАТИ

Україна – найбільш замінована країна у світі. Тому знати базові правила безпечної поведінки не просто корисно – це може врятувати життя.
Які існують міни та боєприпаси, де вони можуть бути заховані та як себе безпечно поводити – у відео, підготовленому Офісом доброчесності НАЗК та ГО «ЕдКемп Україна» спільно з експерткою з протимінної безпеки Юлією Чикольбою.

четвер, 12 січня 2023 р.

Старий Новий рік 2023

Старий Новий рік - незвичне українське свято, яке має багаті давні традиції і звісно ж заборони. В народі ніч з 13 на 14 січня називається "Щедрим вечором" і пов'язана з легендою про Василя та Маланку.
Легенда про Василя та Маланку Стародавні легенди свідчать, що окрім сина, у всеєдиного Лада, вірного побратима бога Місяця, була ще донька, яку всі називали Маланкою (Миланкою, Меланкою), бо вона була така мила й чарівна. Одного разу коли князь-Місяць був на полюванні, лютий Змій викрав із срібного терема Маланку й запроторив у підземне царство. Визволив її славний богатир Безпальчик-Василь і з нею одружився. Вшановували Меланку-Миланку за якомога багатшими столами усією родиною. На стіл подавали щедру кутю, багато м'ясних страв, сало, вареники, тушковану капусту з копченостями.
Що не можна робити на Старий Новий рік 13 та 14 січня ніколи не давали та не брали нічого в борг, адже вважалося, що весь рік може пройти в злиднях. Не можна також рахувати дрібні монети та промовляти вголос слово "тринадцять" - це може принести сльози та неприємності наступного року. На Старий новий рік не варто виносити з хати сміття, щоб "не винести з дому щастя". А щоб його привернути, до хати завжди першим заходив чоловік. Не можна лаятись за святковим столом, казати погані слова, бажати комусь зла. Не можна зустрічати свято у брудному, старому або дуже темному одязі. В такому вигляді не можна сідати за стіл. Якщо ввечері напередодні Старого Нового року у двері постукає випадковий мандрівник - його необхідно зігріти, нагодувати та дати їжі в дорогу - весь рік буде ситим та щасливим.

вівторок, 10 січня 2023 р.

11 січня - Міжнародний день "ДЯКУЮ"

11 січня в сьому світі відзначають Міжнародний день "Дякую". Це свято було створене для того, щоб люди вчилися висловлювати свою подяку щодня, а не очікували особливої нагоди.
Ініціатива створити день "Дякую" надійшла від миротворчих організацій ООН та ЮНЕСКО. Запровадили це свято у 2008 році, а дату його відзначення обрали 11 січня. Це цікаве свято покликане нагадати людям про цінність хороших манер. Також слова вдячності несуть лише позитивні емоції й здатні покращити самопочуття.

пʼятниця, 6 січня 2023 р.

З Різдвом Христовим 2023

Різдво Христове – одне з найбільших релігійних свят, яке прийнято відзначати у сімейному колі. Свято, яке символізує початок, любов та надію; чарівне й найпопулярніше свято серед дітей, адже саме в різдвяний час відбуваються дива та здійснюються омріяні бажання. Moonzori до вашої уваги пропонує нову збірку привітань, які стануть в пригоді під час Різдвяних свят.
Христос народився! Хай цьогорічне Різдво принесе нашій країні ПЕРЕМОГУ, знищить все зло, а доля більше не буде випробовувати нас на міцність! Хай Господня сила та опіка будуть завжди поряд, зміцнюють нашу віру, розтоплюють наші серця та дають нам впевненість робити успішні кроки!

ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ – БЕЗ ПРАВА НА ЗАБУТТЯ! (Інформаційна година в 8 класі)

21 листопада - День Гідності та Свободи в Україні. Одне із знакових державних свят встановлене на честь двох революцій - Помаранчевої 2004 ...