вівторок, 28 лютого 2023 р.

1 березня – Всесвітній день цивільної оборони

1 березня щороку відзначається Всесвітній день цивільної оборони. Це міжнародний день, присвячений підвищенню свідомості громадськості про значення заходів цивільної оборони для захисту людей та майна в разі надзвичайних ситуацій, таких як природні катастрофи, техногенні аварії, терористичні акти та інші.
1 березня 1972 року була створена Міжнародна Організація Цивільної Оборони, яка навчала людей самозахисту у разі катастроф. З 1990 року щорічно 1 березня День цивільної оборони відзначають всі країни, які вступили в МОЦО, в їх числі й Україна. Цей міжнародний день, присвячений підвищенню свідомості громадськості про значення заходів цивільної оборони для захисту людей та майна в разі НС таких як природні катастрофи, техногенні аварії, терористичні акти тощо.

субота, 25 лютого 2023 р.

26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

26 лютого в Україні відзначають День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Саме в цей день у 2014 році в Сімферополі відбувся масовий мітинг. Він був організований Меджлісом кримськотатарського народу. Кримські татари, українці, представники інших національностей відважно вийшли під будівлю Кримського парламенту на підтримку територіальної цілісності України, на захист своєї свободи та демократії. Ця подія стала символом опору окупації, що триває вже дев’ять років. Хвиля за хвилею проходять репресії, обшуки і незаконні затримання. Країна-агресор цинічно нехтує основоположними правами і свободами людини та міжнародним правом. Саме Крим став базою для окупантів під час вторгнення на материкову частину України. Пліч-о-пліч з українцями кримські татари в складі ЗСУ боронять незалежність нашої держави та звільняють українську територію.
Крим – частина України й вона буде звільнена від окупанта. У питанні приналежності Криму весь цивілізований світ на боці України. Наша країна має абсолютну міжнародну підтримку. Повернення Криму до України неодмінно відбудеться. «Піднімемо прапор над Кримом». Це гасло штурмової бригади «Кара-Даг», що нині формує Міністерство внутрішніх справ України. Саме вона буде звільняти окупований півострів від загарбників.
Крим – це Україна!

четвер, 23 лютого 2023 р.

Урок мужності "Україна – країна незламних людей"

Урок мужності "Україна – країна незламних людей" - "Патріотизм і мужність людей, що виступили на захист демократичних цінностей"
Справжній громадянин є патріотом своєї землі, держави. «Патріотами не народжуються, – вважав відомий український педагог Олександр Антонович Захаренко. – Ними стають у процесі становлення особистості, в процесі виховання і впливу засобів масової інформації на кожну людину. Патріотичні почуття – це сплеск емоцій, які трапляються в пориві спільної праці, щоб знайти вихід із безвихіддя, щоб захистити незалежність і волю». Україна – країна трагедій і краси, країна, де найбільше люблять волю і найменше знали її, країна гарячої любові до народу і чорної йому зради. Довгої вікової героїчної боротьби за волю.
Пам’ятаймо про незліченні жертви наших співвітчизників, покладені на вівтар незалежності, соборності, державності. Про героїв, що боронять нашу землю від ворогів.За право бути українцями інколи доводилось платити кров’ю. Україна була, є і буде!

понеділок, 20 лютого 2023 р.

Міжнародний день рідної мови

Наше спілкування між собою зрозумілою нам мовою в переважній більшості випадків має для нас величезне значення. Мова та її нарічча стають не просто засобом комунікації, але й відкривають для нас дуже широкі можливості. Людина так звикає до рідної мови, що вона стає невід’ємною частиною її власної особистості. Так створена людина, що рідною зазвичай стає найбільш близька до неї та її душі мова.
Колись ми всі говорили однією мовою. Розуміли один одного і нам не був потрібен хороший фахівець - перекладач. Згідно з Біблійними текстами (Буття, глава 11) поділ мов відбувся в регіоні, який був названий Вавилон. Не заглиблюючись у причини цього явища скажемо, що зараз на нашій планеті за оцінками фахівців всесвітньої організації ЮНЕСКО налічується близько 6-ти тисяч мов, причому половина з них перебуває під прямою загрозою зникнення. Добре це чи погано - не можна сказати напевно, проте абсолютно точно можна стверджувати, що окрема, самостійна мова - це своєрідний носій цілком певних традицій та культурної спадщини, що в свою чергу вказує на конкретну цінність, яку вона може представляти хоча б з точки зору історичної аналітики.
У 1999-му році, за даними проекту DilovaMova.com, на 30-й сесії Генеральної конференції Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, було прийнято рішення заснувати Міжнародний день рідної мови. Датою щорічного свята вибрано 21-е лютого. Це всесвітне свято було засноване з метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю. Збереження багатомовності дає можливість зберегти не тільки унікальний погляд на нашу тисячолітню історію і культуру, але й виробити найбільш широкі підходи у сфері взаєморозуміння і людяності, які все ще продовжують зберігати в собі ряд проблем, вирішення яких видається складним завданням.
Зроблені кроки по збереженню і поширенню рідних мов на практиці показали, що це активно служить зміцненню солідарності і терпимості, розширенню взаєморозуміння і діалогу, що особливо цінно для нас і нашої власної, сучасної культури і традицій.

неділя, 19 лютого 2023 р.

Година спілкування "Дух нескореної волі"

20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні. У цей день і ми згадуємо про подвиг учасників Революції гідності 2013–2014 років та вшановують пам’ять загиблих під час протестів.

НЕБЕСНА СОТНЯ. Герої не вмирають...

Щорічно 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні. У цей день згадують про подвиг учасників Революції гідності 2013–2014 років та вшановують пам’ять загиблих під час протестів. Революція гідності є однією з наймасштабніших подій у новітній історії України, результатом якої стало повалення старого режиму та відновлення європейського курсу розвитку України. Однак у боротьбі за права людини та громадянина, демократію і свободу українці заплатили високу ціну – 107 загиблих Героїв Небесної Сотні.
Серед них – представники різних професій, віку та статей, які приїхали з різних куточків України й навіть з-за кордону. Наймолодшому із загиблих, Назарієві Войтовичу, було лише 17 років, а найстаршому учаснику Революції гідності Іванові Наконечному – 82 роки.
Слід пам'ятати: "Ми не маємо права опускати руки тоді, коли їх не опустили ті, хто були до нас".

субота, 18 лютого 2023 р.

19 лютого - День державного Герба України

Щороку 19 лютого українці відзначають День Державного Герба України. Цього дня 1992 року Верховна Рада затвердила тризуб як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба. Він є одним із офіційних символів нашої держави, який уособлює в собі український народ, його культуру та звичаї.
Ще з давніх часів Тризуб являється символом нескореності та боротьби українців за свободу. Він має тисячолітню історію, починаючи з князівського роду Рюриковичів. Цікавим фактом є те, що з часів Української Народної Республіки Тризуб був затверджений Державним Гербом України, що підкреслює спадкоємність із попередніми періодами української історії.
Сьогодні Тризуб об’єднує українських патріотів, які захищають наш суверенітет і територіальну цілісність України.

середа, 15 лютого 2023 р.

День єднання - нове державне свято

16 лютого в Україні на державному рівні відзначається нове державне свято — День єднання, що започатковане у 2022 році.
Згідно з Указом Президента України «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства» від 14 лютого 2022 року № 53/2022 – 16 лютого в Україні відзначають державне свято «День Єднання».

вівторок, 14 лютого 2023 р.

15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 33-я річниця виведення військ з Афганістану.
Після закінчення Другої світової війни українські військові брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Війна в Афганістані тривала більше 9 років. Участь у ній взяли 160 тисяч 375 українських військовослужбовців, 3360 з яких загинули, 72 зникли безвісти, близько 4000 отримали інвалідність. Ще зовсім молодих людей, держава покликала виконувати свій військовий обов’язок. У “гарячих” точках кожен з них особисто відчув ціну війни на собі, біль від втрати побратимів і друзів у тих страшних подіях.

понеділок, 13 лютого 2023 р.

14 лютого – Міжнародний день дарування книги

14 лютого світова спільнота відзначає Міжнародний день дарування книги (International Book Giving Day). Це свято з’явилося у 2012 році та покликане об’єднати всіх, хто любить книги.
Цього дня прийнято дарувати книги один одному, насамперед дітям, молоді, прищеплювати цим любов до читання, а також тим, чиї можливості доступу до читання книг обмежені. Можливо, подарована книга надасть відповіді на питання тому, кого вони хвилюють, для інших – стане джерелом натхнення, яскравих вражень та емоцій, або навіть дороговказом у житті. Наш дарунок шкільній бібліотеці.

неділя, 12 лютого 2023 р.

Правила поведінки учнів під час онлайн уроку

Правила поведінки для учнів під час проведення дистанційного уроку ●Дистанційний урок - це час для навчання. ●Не запізнюйся на урок. ●Заходити тільки під своїм прізвищем та ім'ям. ( Всіх незнайомців рекомендовано залишати за «дверима» конференції) ●Привітайся з однокласниками та учителем -ввімкни камеру, приєднуючись до уроку. ●Дотримуйся академічної доброчесності: самостійно виконане завдання принесе тобі більше користі. ●Вчасно виконуй завдання, невиконане завдання оцінюються в 1 бал. ●Роботи, виконані пізніше зазначеного часу, вважаються такими, що невиконані та оцінюються в 1 бал

Запали свічку пам'яті: українці в усьому світі вшановують жертв голодоморів

Щороку в четверту суботу листопада українці по всьому світу запалюють свічки пам’яті, щоб вшанувати мільйони жертв Голодомору 1932-1933 рок...