вівторок, 12 березня 2024 р.

Кібербулінг – небезпека, яка чатує в інтернеті

Що таке кібербулінг? Кібербулінг - це булінг із застосуванням цифрових технологій. Він може бути в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах та мобільних телефонах. Це неодноразова поведінка, спрямована на залякування, провокування гніву чи приниження тих, проти кого він спрямований.
Приклади включають: - поширення брехні про когось або розміщення фотографій, які компроментують когось, у соціальних мережах; - надсилання повідомлень або погроз, які ображають когось або можуть завдавати комусь шкоди, через платформи обміну повідомленнями; - видання себе за когось іншого/іншу і надсилання повідомлень іншим людям від його/її імені Небезпека в інтернеті більша, ніж здається. Соціальні мережі та інтернет - це невіддільна частина нашого життя. Особистий булінг та кібербулінг часто пов'язані між собою. Але кібербулінг залишає цифровий слід - записи, який може слугувати доказами, що дозволяють зупинити цькування.
Кібербулінг відрізняється від булінгу трьома основними пунктами: 1) Анонімність. Цей чинник призводить до зниження впливу соціальних норм і збільшення жорстокості. 2) Відсутність безпечного місця та часу. На відміну від шкільного булінгу, який обмежений школою, вулицею чи робочим часом. 3) Розрив з батьками. Дітям вже не так потрібно допомога чи порада батьків, адже в них є інтернет, де вони можуть знайти і дізнатись все, що їх цікавить.

Немає коментарів:

Дописати коментар

День матері в Україні

В Україні День матері відзначається в другу неділю травня відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99. У 2024 р...