четвер, 25 квітня 2024 р.

Чорнобильська трагедія: пам`ять як попередження на майбутнє

Понад 30 років минуло з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але її наслідки залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти. За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня.
26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. На долю Білорусі припало близько 60% шкідливих викидів. Від радіаційного забруднення сильно постраждала також і Росія. Потужний циклон переніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії.
На ліквідаційні роботи відразу кинули військовослужбовців. Першими на місце катастрофи прибули кілька десятків солдат і офіцерів полку Цивільної оборони Київського військового округу із приладами радіаційної розвідки й армійським комплектом дезактивації техніки, мобільний загін хімічних військ та окрема рота радіаційної та хімічної розвідки. Влітку залучили військових запасу та вільнонайманих. За неповними даними, участь у ліквідації наслідків брали 600 тисяч осіб. Через опромінення багато з них захворіли. Пожежні прибували “з голими руками”, без жодних засобів захисту, приміром спеціальних ізолюючих протигазів, через що радіоактивні речовини потрапили в дихальні шляхи. Саме вони зупинили ще одну потенційну катастрофу – водневий вибух.
Які висновки має зробити людство із чорнобильської трагедії? Перш за все, це – відповідальність, адже «мирний атом» виявився вже й не таким «мирним» і безпечним, а, значить, має бути підконтрольний людині із усіма можливими наслідками, і бути технологічно прогнозованим. Дякуємо за подвиг, і вічна пам`ять героям, що віддали своє життя у боротьбі з цією техногенною катастрофою!
І пам`ятаймо, що людське життя – безцінне, і будь-які експерименти та наукові впровадження перш за все мають бути безпечними для людства, для нашого майбутнього, для життя на планеті Земля.

неділя, 14 квітня 2024 р.

Шкідливі звички чи життя в своє задоволення?

Здоров′я - найцінніше багатство. Великим щастям для людини вважаються збереження здоров’я та працездатності. Корисні звички: загартовування, ранкова зарядка. Заняття спортом, здорове і корисне харчування, вечірня прогулянка, дотримування режиму дня, особиста гігієна. Шкідливі звички: гризти нігті, дивитися телевізор і їсти лежачи, постійно грати у ігри на телефоні або комп’ютері, куріння, пиятика, наркоманія, вживати «шкідливу» їжу. Спосіб життя – це той чинник здоров’я, який майже цілком залежить від тебе. Такі чинники, як вживання алкоголю, тютюнопаління, вживання наркотиків псують наше життя, а також можуть призвести до летальних наслідків.
Про шкідливість тютюнопаління: Одна з найбільш поширених поганих звичок – це КУРІННЯ. Ця звичка отримала широке розповсюдження ще у 16 столітті. Спочатку тютюн жували, нюхали, а потім використовували для куріння. Зараз куріння стало глобальним лихом. Як говорить статистика, кожні 13 хвилин помирає 1 людина від куріння. Кожна викурена цигарка скорочує життя на 5,5 хвилин. Щорічно від хвороб, викликаних курінням, помирає 700 тисяч людей.
Про шкідливість алкоголю: Все більшої масштабності набирає одна з головних проблем сьогодення – споживання дітьми, підлітками та молоддю спиртних напоїв. Адже АЛКОГОЛЬ особливо активно впливає на організм, що не сформувався, поступово руйнуючи його. Кількаразове або часте вживання алкоголю робить вплив, що буквально спустошує психіку підлітка. Підліток, що називається, «тупішає» інтелектуально і емоційно. Вживання алкогольних напоїв особливо небезпечно в дитячому та підлітковому віці, коли не завершилося формування організму. У цей період у печінці відсутній спеціальний фермент, який розщеплює етиловий спирт, тому в підлітковому віці руйнівний вплив алкоголю на печінку відбувається в значно коротший термін, ніж у дорослих.
Про шкідливість наркотиків: Наркоманія – проказа душі. Відмирають здатності до життя, до радості до всього оточуючого, відмирає душа і тіло, а хвора людина – цього не помічає. Життя наркомана – це суцільне пекло, яке закінчується дуже рано. Адже наслідками наркоманії є передозування наркотичними речовинами, зараження крові небезпечними хворобами. Кожен наркоман втягує у це ПЕКЛО ще близько 10-15 чоловік. Наркотики безпосередньо діють на свідомість, руйнують її пам'ять, у такої людини не має емоцій. Наркотики призводять до залежності , навіть при першому вживанні. За даними статистики, кожен другий підліток після першої дози помирав, тому що не витримував молодий організм.
Кодекс здоров′я: - Не курити, не вживати спиртні напої; - Займатися спортом; - Дихати свіжим повітрям; - Як можна більше ходити; - Спати достатньо; - Частіше посміхатися; - Любити життя.

ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ – БЕЗ ПРАВА НА ЗАБУТТЯ! (Інформаційна година в 8 класі)

21 листопада - День Гідності та Свободи в Україні. Одне із знакових державних свят встановлене на честь двох революцій - Помаранчевої 2004 ...