субота, 31 серпня 2024 р.

Перше вересня - День знань

 


1 вересня в Україні — День знань, коли учні йдуть до школи після тривалих та незабутніх літніх канікул.



Оскільки 2024 року свято  - День знань, припадає на неділю, то офіційно навчальний рік розпочинається у понеділок, 2 вересня. Це привід привітати учнів, батьків та вчителів й побажати успіхів, натхнення та терпіння.

середа, 28 серпня 2024 р.

День пам'яті загиблих захисників України

 


29 серпня – День пам’яті Захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Саме 29 серпня 2014 року стався один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом. Коли українські військові колонами виходили «зеленим коридором», росіяни порушили домовленості та розстріляли їх. Українська армія втратила загиблими 366 воїнів, 429 отримали поранення, 158 зникли безвісти, 300 опинилися в полоні.



Ті трагічні події розгорталися саме на полях соняхів, які вже дозрівали. І саме під цими соняхами сотні Захисників України в боротьбі з ворогом поклали своє життя за незалежність нашої країни. 



Щорічно в цей день ми згадуємо не лише тих, хто загинув під Іловайськом, а й вшановуємо пам’ять усіх полеглих Захисників і Захисниць України в сучасній російсько-українській війні, починаючи з 2014 року. Україна може спертись на широку підтримку громадян, бо на захист незалежності держави стали жителі всіх, без винятку, регіонів нашої країни.



За свободу ми платимо надзвичайно високу ціну. Тому пам’ять про борців і їхню звитягу є найвищою цінністю для національної ідентичності. Маємо зробити все, щоб зберегти та зміцнити пам’ять про полеглих Героїв на багато поколінь вперед.

Вічна і світла пам’ять загиблим Захисникам і Захисницям України!




четвер, 22 серпня 2024 р.

Україна святкує День Незалежності

 


    24 серпня Україна святкує 33-ю річницю Незалежності. День Незалежності України - щорічне свято в Україні, яке відзначають 24 серпня з нагоди ухвалення у 1991 році Акта проголошення незалежності України. Цей документ, ухвалений позачерговою сесією Верховної Ради УРСР, проголосив створення самостійної української держави. 

     Акт початку дев'яностих - не єдина спроба узаконити незалежність України: протягом буремного 20 століття різні регіони України оголошували про створення самоврядних держав. Три з них припадали на 1918 рік, зокрема, у січні  цього року Українська Народна Республіка оголосила свій Четвертий Універсал. "Однині Українська Народна Республіка стає самостійною, ні від кого незалежною Вільною Суверенною Державою Українського Народу. Зо всіма сусідніми державами як-то: Росія, Польща, Австрія, Румунія, Туреччина та інші, ми хочемо жити в згоді та приязні, але ні одна з них не може втручатися в життя Самостійної Української Республіки, - власть у ній буде належати тільки Народові України", - йдеться в документі.




День Державного прапора України

 23 серпня щорічно, починаючи з 2004 року, в Україні вшановують один з трьох державних символів - синьо-жовтий стяг. Це також національний символ. Символ нашої української ідентичності. Символ боротьби за волю.

     Синьо-жовте поєднання утвердилося як українські національні кольори під час європейської "Весни народів" у 19 столітті. Але загалом ця символіка з нами значно давніших часів. Поєднання блакитного тла та жовтого малюнку зустрічається в символіці українських населених пунктів, починаючи з часів Русі. Козаки використовували синє тло та малювали жовті хрести, небесні світила та зброю на полкових і сотенних знаменах. Відтоді український прапор підіймали над Еверестом. Він майорів на зустріч антарктичним вітрам на станції "Академік Вернадський". Літав у космос з Леонідом Каденюком. Вертолітним ронделем на фюзеляжі пролітав над смарагдовими джунглями Конго в складі миротворчої місії. Підіймався на п'єдестал разом з олімпійськими чемпіонами, починаючи з 1996 року. Стрічками майорів на куртках і рюкзаках протестувальників під час Революції гідності. Нескорено ішов на зустріч солоним вітрам та російським окупантам на тральщику "Черкаси" в Криму. Сьогодні прапор - з нашими військовими на їхніх плечових шевронах. у рюкзаках та на позиціях. Вони бережно підписують його своїми позивними побратимам на пам'ять.





неділя, 11 серпня 2024 р.

Пожежна безпека. Обережно вогонь!



 Пожежі є найбільш руйнівним видом стихійних лих для людства. Щорічно вони не тільки завдають матеріальної шкоди, а й позбавляють людей здоров’я і навіть життя. Особливо вразливі в таких ситуаціях діти – вони не володіють необхідними навичками виживання в екстремальних ситуаціях і часто просто намагаються сховатися від вогню під ліжком або у шафі. Сьогодні ми розповімо, що кожна дитина повинна знати про пожежну безпеку.

Що потрібно знати

Кілька простих правил, які повинна знати кожна дитина на випадок пожежі:

  • головне – вийти з охопленої вогнем кімнати або будинку;
  • якщо самостійно зателефонувати в службу порятунку не можна – потрібно покликати дорослих на допомогу. Для цього можна використовувати сусідів або перехожих;
  • дим набагато небезпечніше, ніж відкритий вогонь. Під час пожежі потрібно дихати через мокру ганчірку і рухатися до виходу поповзом-внизу диму менше;
  • головне правило під час пожежі – зберігати спокій і чекати приїзду рятувальників.
Чого робити ні в якому разі не можна!

  • ховатися від вогню під ліжком, в шафі або під ковдрою. Перший інстинкт дитини – сховатися від небезпеки. На жаль, саме ця дія і призводить до великої кількості трагічних випадків;
  • користуватися для виходу з дому ліфтом. Ліфт є пасткою під час пожежі – навчіть дитину використовувати пожежні виходи;
  • намагатися погасити вогонь самостійно. Невелике вогнище пожежі за умови наявності вільного виходу з дому можна спробувати погасити, але якщо вогонь вже відрізає шляхи відходу – ризикувати не треба. Для маленьких дітей це особливо актуально – навчіть дитину відразу виходити по евакуаційних шляхах;
  • збирати іграшки або намагатися врятувати домашніх вихованців під час пожежі.

ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ – БЕЗ ПРАВА НА ЗАБУТТЯ! (Інформаційна година в 8 класі)

21 листопада - День Гідності та Свободи в Україні. Одне із знакових державних свят встановлене на честь двох революцій - Помаранчевої 2004 ...