пʼятниця, 31 січня 2025 р.

Мінна безпека. Знайдені вибухонебезпечні предмети (знахідки) та дії при їх виявленні.

При виявленні ВНП: • Зупиніться та озирніться навколо. Попередьте людей поряд про небезпеку. • Поверніться за маршрутом, яким прийшли. • На відстані не менше 100 метрів викликайте спеціалістів за номером 101, 102. • Запам’ятайте: Ніколи не намагайтесь самостійно знешкодити вибухонебезпечний предмет. • Запам’ятайте місце виявлення ВНП та по можливості встановіть попереджувальні знаки. Позначте місце небезпечної знахідки – шматком яскравої тканини, схрещеними палицями, каменем тощо. Це допоможе фахівцям відшукати та знешкодити вибухонебезпечний предмет. По можливості дочекайтеся їхнього приїзду. Категорично забороняється: • Самостійно досліджувати даний предмет та переміщувати його. • Робити спроби розпилювати даний предмет. • Накривати чимось або засипати землею знахідку. • Проводити самостійний пошук інших ВНП поблизу зі знайденим предметом. • Будьте обережними та уважними! Не наражайте своє життя на небезпеку! Знаки мінної небезпеки • Для маркування небезпечних територій використовуються спеціальні знаки. • Червоного кольору квадрат або трикутник вершиною вниз. • Зображення білого кольору череп зі схрещеними кістками. • Напис “Увага міни!” або “Небезпечно міни!” або “Danger mines!”. Ніколи не ігноруйте знаки мінної небезпеки, не прибирайте та не переміщуйте їх!

неділя, 26 січня 2025 р.

Пам’ятаємо про подвиг героїв Крут

29 січня в Україні відзначають пам'ять героїв Крут - українських студентів, які ціною власного життя зупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 році. У цей день наша держава вшановує Героїв, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Безумовно, це не єдиний день у році, коли ми згадуємо, віддаємо шану, хто віддав життя, аби відстояти Україну, її державність та соборність.
29-30 січня 1918 року біля залізничної станції Крути, що на Чернігівщині, відбувся бій між українськими оборонцями – вихованцями військових шкіл та більшовицькою армією. Трагічна подія мала місце за 130 кілометрів від Києва. Тоді у нерівному бою загинули молоді юнаки, які власною жертовністю вберегли Українську державність. За даними істориків, у бою полягло щонайменше 300 більшовиків та близько 100 крутянців. Подвиг крутянців дав змогу затримати наступ більшовиків. За цей час з Києва вдалося евакуювати центральні органи влади, документи, цінності та провести організований відступ військ. І найважливіше – ця затримка дала можливість завершити переговори з кайзерівською Німеччиною про підписання мирного договору, що означало міжнародне визнання Української держави та вказувало, що більшовики є окупантами території суверенної держави. Відтоді 29 січня в Україні щорічно відзначають День пам’яті Героїв Крут, який є символом героїзму та самопожертви в боротьбі за незалежність.
Вічна пам’ять Героям! Слава Українському війську! Слава Україні!

вівторок, 21 січня 2025 р.

Моя Україна – соборна, вільна

22 січня Україна щороку відзначає державне свято – День Соборності України з нагоди проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Упродовж століть землі України були розрізнені, належали до різних держав: Російської імперії, Польщі, Австро-Угорщини. У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок нашого минулого – боротьба українського народу за соборність своїх земель. Справжню єдність народу у боротьбі за незалежність продемонструвала світові Україна 22 січня 1990 року. У розмаїтті жовто-синіх знамен наші сучасники на згадку про проголошення Акту Злуки поєднали живим ланцюгом від Києва до Львова Схід і Захід України. Соборність – це символ боротьби за волю, символ порозуміння між людьми, символ надії і віри у майбутнє нашої великої родини, що зветься Україною.

неділя, 19 січня 2025 р.

День пам'яті захисників ДАПу - 20 січня

В Україні 20 січня – День вшанування захисників Донецького аеропорту. Сьогодні десять років, як завершилися бої за летовище, що тривали з травня 2014-го. Наказ про встановлення 20 січня Днем вшанування захисників ДАПу ухвалили спільно міністр оборони із головнокомандувачем Збройних сил України у 2022 році. Оборона Донецького летовища тривала 242 дні – з 26 травня 2014 року до 23 січня 2015-го. ДАП героїчно обстоювали люди, які виявилися сильнішими за бетон. Їх стали називати «кіборгами». 20 січня 2015 року терористи підірвали бетонні перекриття нового терміналу аеропорту, а 21 січня вщухли останні бої за ДАП. За оцінками генерала, Героя України Олега Мікаца, який тоді командував 93-ю окремою механізованою бригадою, утримання Донецького аеропорту не давало ворогу діяти. Оборона Донецького аеропорту – це тисячі історій хоробрості та звитяги. Одна з них – утримування протягом двох днів будівлі пожежного депо. Це була група відчайдухів із 90-го аеромобільного батальйону на чолі з Максимом Ридзаничем «Адамом». У боях за Донецький аеропорт загинули 97 українських захисників, ще троє вважаються зниклими безвісти. Сьогодні на Донеччині тривають криваві бої таких масштабів, яких Європа не бачила з часів Другої світової війни.

пʼятниця, 17 січня 2025 р.

Вибір професії – серйозний та відповідальний крок

У житті кожної людини вибір професії – серйозний та відповідальний крок. Вибір майбутньої професії людина робить на підставі інформації отриманої з різноманітних джерел, власних природних здібностей, починаючи вже зі шкільних років. Кожна людина народжується з певними здібностями, схильностями до певного виду професійної діяльності. Значення інтересів у житті людини велике: вони спонукають набувати знання, пізнавати світ, допомагають долати труднощі. Все своє життя людина може шукати відповіді на запитання „Хто я?”, „Що мене цікавить найбільше?”. Якщо вибір професії правильний, тоді в житті можна розраховувати на УСПІХ.

пʼятниця, 10 січня 2025 р.

11 січня - Міжнародний день "ДЯКУЮ"

У цей чудовий день усім "спасибі" говоріть і друзям, і незнайомим настрій підніміть! Нехай усмішки щирі будуть й недаремні, бо слова вдячності - такі гарячі і приємні!
Дякуючи нашій пам'яті, ми пам'таємо цей день ТРИ РОКИ тому:

Негативні наслідки поширення фото- і відеоматеріалів в соціальних мережах

Ризик для національної безпеки Публікація фотографій мостів, залізничних станцій, аеропортів, тунелів чи військових логістичних об’єктів м...