Максимівський ліцей Михайло-Лукашівської сільської ради Запорізької області
Наша участь в олімпіадах і конкурсах Сторінки
- Головна сторінка
- Індивідуальна форма навчання - сімейна форма здобуття освіти
- Безпека — базова потреба людини
- Здорове харчування - це легко!
- Наше навчання і життя в 6 класі 2022-2023 навчального року
- Фотогалерея нашого життя
- Наше життя в 5 класі (2021-2022 навчальний рік)
- Наша участь в олімпіадах і конкурсах
- Ми - найкращий клас, ми - одна сім'я
- Stop булінг
- Математика - цариця всіх наук
- Я - вчитель Максимівського НВК
- Результати дистанційного навчання вчителя - онлайн курси, вебінари, конференції
- Екстернат - форма навчання в школі
понеділок, 31 січня 2022 р.
1 лютого - Міжнародний день десерту
Десе́рт — страва, що подають після обіду, тобто основних страв (взагалі наприкінці трапези).
Десерти знаходять величезну варіативність — від кондитерських і запечених виробів (тортів, тістечок, пирогів, млинців, штруделів, кексів, мафінів) до меду, шоколаду, кремів, морозива, сербетів, желе тощо.
Як десерти можуть бути якісь «національні» (тобто страви іноземних кухонь, нерідко адоптовані в місцевій), наприклад, численні східні солодощі (баклава, халва, щербет, рахат-лукум тощо).
Популярними десертами є також суміші або салати з фруктів або горіхів.
Звичай вживати після основних страв солодощі широко поширився в Європі тільки в XIX столітті, коли зросло виробництво цукру. До того привілей насолоджуватися десертами була доступна тільки багатим людям.
Звичай споживати фрукти і горіхи на звершення трапези є доволі давнім у світовій культурі, і зокрема, в Україні.
В українській кухні традиційними десертами є мед, горіхи, яблука, солодкі млинці (наприклад, з сиром) та випічка.
пʼятниця, 28 січня 2022 р.
29 СІЧНЯ - День пам’яті Героїв Крут
Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років.
Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року між Ніжином і Бахмачем на Чернігівщині, за 130 кілометрів на північний схід від Києва.
Загалом у бою під Крутами загинуло з української сторони, за різними оцінками, 70–100 осіб.
На державному рівні цей день почали відзначати з 2003 року. Щорічне вшанування пам’яті Герої Крут закріплено у Постанові ВРУ
від 16 травня 2013 року «Про відзначення подвигу героїв бою під Крутами». У 2006 році на залізничній станції Крути відкрили Меморіальний комплекс «Пам’яті героїв Крут».
середа, 26 січня 2022 р.
27 СІЧНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ
Оголосивши 27 січня Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту, Генеральна Асамблея ООН закликала держави-члени розробити просвітницькі програми, щоби наступні покоління зберегли пам'ять про цю трагедію з метою запобігання
в майбутньому актам геноциду і охороняти, як пам'ятки історії, місця, де відбувалися масові вбивства євреїв.
Уперше Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту відзначили в усьому світі у 2006 р.
понеділок, 24 січня 2022 р.
субота, 22 січня 2022 р.
День почерку або День письма
Щороку 23 січня у світі відзначається День почерку або День письма, започаткований, щоб нагадати всім нам про неповторність почерку кожної людини.
Адже популярність спілкування в месенджерах, наборів стікерів з надрукованими фразами-підказками, а також інших засобів швидкого спілкування поступово відволікає сучасну людину від можливості висловити свої думки, написавши їх власноруч. Ініціатором встановлення Дня почерку виступила Асоціація виробників друкарського приладдя.
Графологи вважають, що між особливостями письма та рисами характеру обов'язково має існувати зв'язок, оскільки людський мозок підсвідомо "водить" рукою того, хто пише. Роботою мозку вони пояснюють і те, що під час дорослішання та зміні характеру почерк людини змінюється.
пʼятниця, 21 січня 2022 р.
День Соборності України
22 січня - День Соборності. День Соборності - це нагадування про те, що сила
нашої держави - в єдності українських земель.
четвер, 20 січня 2022 р.
Stop булінг
Булінг - агресивнаповедінка дітей, яка призводить до цькування іншої дитини з метою
приниження, залякування та демонстрації сили.
вівторок, 18 січня 2022 р.
День сніговика
Милий сніговичок не такий вже й простий персонаж, адже у нього є навіть своє власне свято.
В багатьох країнах 18 січня святкують Всесвітній день сніговика.Така чудова ідея прийшла в голову німецькому колекціонеру Корнеліусу Гретцу, який ще будучи юнаком, почав збирати зображення сніговиків. У 2008 році він увійшов зі своєю колекцією в книгу рекордів Гіннеса! У нього більше трьох тисяч експонатів! І все це – Сніговики!
понеділок, 17 січня 2022 р.
Водохресний святвечір
У вівторок, 18 січня, православні в Україні відзначають Водохресний святвечір, або Голодний вечір. А за прикметами судять, яким буде врожай гречки та інших сільськогосподарських культур.18 січня віряни готують "Голодну" кутю, оскільки в день напередодні Водохреща заведено дотримуватися суворого посту. Вода від півночі до півночі вважається цілющою.
неділя, 16 січня 2022 р.
День снігу
Через величезне розмаїття форм сніжинок вважається, що двох сніжинок з однаковим візерунком не існує. На думку деяких фізиків, варіантів таких форм більше, ніж атомів в Всесвіті. Всесвітній день снігу припадає цього року на 16 січня - третю неділю першого місяця року. Це незвичайне свято з'явилося 2012 року з ініціативи Міжнародної федерації лижного спорту. Його мета – популяризація зимових видів спорту та активного, здорового способу життя.
четвер, 13 січня 2022 р.
Вранці на Новий рік традиційно хлопці засівають зерном!
Засівалки за змістом схожі на щедрівки. Однак їх співають вранці 14 січня, на свято святого Василя. Це чітко відображається в текстах: якщо у щедрівках є постійне повторення слів про «добрий вечір» або «щедрий вечір», то в схожих за змістом та побажаннями засівалках повторюється «Сію-вію, посіваю» та подібні слова, адже саме вранці на Новий рік традиційно хлопці засівають зерном хати сусідів та родичів, приспівуючи відповідні обрядові пісні. Окрім того, у деяких засівалках згадується Святий Василь.
Також більш традиційним вважається колядування у виконанні чоловіків та хлопців, тоді як щедрувати за звичаєм мають жінки та дівчата
середа, 12 січня 2022 р.
Щедрий вечір, Добрий вечір, Добрим людям на здоров’я!
Увечері 13 січня веселі ватаги щедрівників мандрують із віншуваннями та побажаннями щасливого Нового року від оселі до оселі. Щедрі́вки — величальні українські народні обрядові пісні, які виконуються під Новий рік і у Щедрий Вечір. Відповідно до різдвяно-новорічних звичаїв, щедрівки, як і колядки, величають господаря та його родину.
Традиційно різниця між колядками, щедрівками та засівалками суттєва. Колядки виконують на Різдво — 6-7 січня, щедрують — напередодні старого Нового року, 13 січня, а от засівають вже в перший день Нового року (старого Нового року), тобто 14 січня. В окремих регіонах існує традиція щедрувати і напередодні свята Хрещення Господнього (Водохреща) 18 січня.
В колядках здебільшого прославляють народження Христа, а щедрівками бажають добробуту родині, багатого урожаю тощо.
вівторок, 11 січня 2022 р.
11 січня - Міжнародний день "ДЯКУЮ"
У цей чудовий день усім "спасибі" говоріть
і друзям, і незнайомим настрій підніміть!
Нехай усмішки щирі будуть й недаремні,
бо слова вдячності - такі гарячі і приємні!
Підписатися на:
Дописи (Atom)
ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ – БЕЗ ПРАВА НА ЗАБУТТЯ! (Інформаційна година в 8 класі)
21 листопада - День Гідності та Свободи в Україні. Одне із знакових державних свят встановлене на честь двох революцій - Помаранчевої 2004 ...
-
14 березня в календарі національних свят України, відзначається та вшановується порівняно молоде Свято – День українського добровольця , да...
-
Тарас Григорович Шевченко - Великий Кобзар, геніальний поет і художник. Ми називаємо його ще апостолом правди і свободи, нескореним борцем...