субота, 31 грудня 2022 р.

З прийдешнім Новим 2023 роком!

Наближається Новий рік 2023 - найочікуваніше і найулюбленіше світське свято в році. Українці зустрінуть нинішній Новий рік в умовах війни, тому гучні святкування і салюти зараз будуть недоречні. Але сумувати і зовсім відмовлятися від свята не варто. Привітання з Новим роком 2023 зарядять вас та ваших близьких святковою атмосферою та налаштують на позитив.

четвер, 29 грудня 2022 р.

БЕЗПЕЧНІ ЗИМОВІ КАНІКУЛИ 2022-2023

Якщо ви знайшли підозрілий предмет, то категорично заборонено: торкатися і пересувати його; заливати рідинами, засипати ґрунтом або чимось накривати; користуватися поряд із ним засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (це може спровокувати вибух); здійснювати на пристрій звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив; У разі знаходження вибухонебезпечного предмета потрібно негайно повідомити за номером 101 або 102. Знешкоджувати вибуховий пристрій або локалізувати вибух можуть тільки спеціальні фахівці.
Дорогі діти, необхідно дотримуватись наступних правил поведінки під час зимових канікул: Дотримуйтеся: правил дорожнього руху; правил електробезпеки; правил протипожежної безпеки; правил поведінки на воді; правил поведінки з вибухонебезпечними предметами; Категорично забороняється: контактувати з незнайомими людьми; перебувати на об’єктах незавершеного будівництва; відвідувати водоймища без нагляду дорослих; розпалювати вогнища у лісосмугах; безпечно поводитись з невідомими предметами;

неділя, 18 грудня 2022 р.

День святого Миколая

День святого Миколая є невід’ємною частиною української культури та історії, знати яку не лише важливо, а й цікаво. Традиція святкувати цей день відроджується по всій Україні, а дітлахи нетерпляче чекають подарунків на свято 19 грудня. З Дня святого Миколая починається цикл зимових свят в Україні.
Легенда про Святого Миколая За історичними переказами Миколай народився десь між 270 та 286 роками нашої ери в місті Патарі на півострові Лікія, який є територією сучасної Туреччини. Хлопчик був єдиним сином Феофана та Нони — заможних і глибоко віруючих людей. Саме тому вони з перших днів ростили Миколая в релігійній атмосфері й похрестили його одразу після народження, що в ті часи було рідкістю. Миколай виріс і став аскетичною та щедрою людиною, яка в будь-який час могла прийти на допомогу нужденним. З часом він переселився до міста Мира, воліючи присвятити себе науці, і саме там його дядько-єпископ висвятив Миколая у священники. Незабаром після того, як хлопець досяг повноліття, його батьки загинули. А Миколай витратив свій великий спадок на допомогу іншим людям, приносячи час від часу до будинків бідняків їжу, теплі речі, іграшки тощо. Усі добрі справи Миколай робив таємно, але одного разу городяни вистежили його. Коли всі в місті дізнались, хто здатен на такі милосердні вчинки, вони обрали Миколая єпископом — у 325-му році він відвідав Перший Вселенський Собор у Нікеї, який звів імператор Костянтин Великий. За життя Миколай встиг зробити чимало добрих справ. Він визволяв полонених, рятував невинних від смертної кари, неодноразово допомагав бідним на суші та в морі. Завдяки цьому навколо Чудотворця з’явилася велика кількість легенд, і з часом Миколай став одним із найважливіших християнських святих. Але ще більше добрих справ приписують святому вже після його смерті в 342 році. Вважається, що його мощі зцілювали хворих, тому церква канонізувала Миколая, а люди стали шанувати його як заступника та покровителя.

середа, 14 грудня 2022 р.

15 грудня - Міжнародний день чаю

Чай - найпопулярніший напій на Землі. Друге місце за популярністю належить пиву. В Ірландії та Англії все ж пиво популярніше за чай. «День чаю» відзначається щорічно 15 грудня. Метою створення цього цікавого свята стало залучення уваги урядів і громадян до проблем поширення чаю, зміцнення взаємозв’язків між виробниками і споживачами чайної продукції, а так само обговорення проблем дрібних виробників і працівників чайних виробництв. 15 грудня була прийнята «Світова Декларація Прав працівників чайної індустрії», що безпосередньо вказує на те, що чайна галузь змушена боротися з безліччю проблем, які потребують вирішення.
Заледве ми знайдемо людину, яка б жодного разу не куштувала чай. Цей запашний напій познайомив із собою людство вже понад три тисячі років тому. І з кожним десятиліттям його популярність лише зростає. Так, спочатку чай наділяли ледь не магічними «здібностями» і використовували його як ліки. Нині ж пачка ароматного листя знайдеться, певно, в кожній домівці — тим паче в холодну пору. Усі чаї роблять із однієї рослини
Ми звикли думати, що чорний, зелений, білий, жовтий та улун – різні сорти чаю. Адже і смак, і зовнішній вигляд цих напоїв різняться. Та, виявляється, весь цей перелік виготовляють із листя рослини Camellia sinesis – відрізняється лише етап їхньої обробки. Так само, як звичайне яблуко чи банан, зірване листя чаю починає окиснюватись – поступово набуває темного відтінку. Тож білий чай – найменш окиснений, а чорний, відповідно, – найбільше. До слова, трав’яні напої (ромашка, м’ята, додай потрібний варіант) не входять до переліку чаїв. Насправді, вони вважаються настоями або відварами і мають збірну назву «тізани».

вівторок, 13 грудня 2022 р.

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

14 грудня – день, коли Українська держава вшановує героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Насамперед, це день мужніх та самовідданих людей, які прийняли доленосний виклик — захистити не тільки Україну, але й усе людство від руйнівного впливу зруйнованого внаслідок аварії на Чорнобильської АЕС енергоблоку.
Сьогодні наш обов’язок – пам’ятати про учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які є прикладом мужності, самовідданості та високого професіоналізму.

пʼятниця, 9 грудня 2022 р.

10 грудня – Міжнародний день прав людини

10 грудня у світі відзначають Міжнародний день прав людини, який було засноване 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році.
Засновники Міжнародного дня прав людини висловлювалися за розширення прав людини, активну пропаганду ідей рівноправності, соціальної відповідальності та взаємодопомоги.
Загальна декларація стала першим міжнародним документом, в якому були чітко сформульовані положення про права людини. Крім основних прав людини, Загальна декларація прав людини докладно перелічує політичні, громадянські права і свободи людини, а також права в економічній, соціальній і культурній сферах.
Загальна декларація прав людини спонукала людство до розробки та укладення численних конвенцій, декларацій та протоколів з прав людини: у 1948 р. було ухвалено Конвенцію про попередження злочину геноциду та покарання за нього, в 1949 р. – Женевські конвенції про захист прав людини під час збройних конфліктів, 1950 р. – Європейську Конвенцію захисту прав людини та основних свобод, 1959 – Декларацію прав дитини, в 1966 р. – пакти про права людини тощо. Також було створено різноманітні установи та посади для більш об’єктивного дотримання державами прав людини – Комісія ООН з прав людини та Уповноважений з прав людини.

вівторок, 6 грудня 2022 р.

Триває тиждень доброчесності!

Доброчесність – цінність важлива не лише для кожного окремого громадянина, але і безперечно є невід’ємною для представників держави. Для того щоб це забезпечити активно працюють як громадські організації, так і органи державної влади. Доброчесність – це про довіру: коли те, що заявлено, відповідає дійсності.
Академічна доброчесність — це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової діяльності. У Законі України "Про освіту" є окрема стаття про академічну доброчесність, де чорним по білому написано: і списування, і плагіат, і хабарництво, і обман - все це прояви академічної недоброчесности.

понеділок, 5 грудня 2022 р.

6 грудня відзначають День Збройних Сил України

6 грудня щороку відзначається свято на честь Збройних Сил України. Святкують його від 1993 року — саме тоді Кабмін затвердив відповідну постанову. Саме 6 грудня 1991 року Верховна Рада ухвалила Закон України «Про Збройні Сили України». Національні збройні сили почали формуватися ще на початку 20-го століття. Першим таким військовим утворенням можна вважати Українських січових стрільців, що згодом навіть стали героями народних пісень.
До складу української армії входять всі роди військ, які представлені Повітряними і Військово-морськими силами України, а також Сухопутними військами. У структуру Сухопутних військ входить армійська авіація і аеромобільні війська, механізовані і танкові війська, ракетні війська і артилерія, високомобільні десантні війська і Війська протиповітряної оборони. У структуру Повітряних сил включені винищувальна і штурмова авіація, розвідувальна, транспортна і бомбардувальна авіація, зенітно-ракетні та радіотехнічні війська. Доблесть і честь солдатів і офіцерів - в цьому справжня сила будь-якої армії та українські військовослужбовці зберегли все це і примножили. Український воїн - надійний захисник, відданий патріот і людина, для якої честь, свобода і незалежність далеко не порожній звук.

Всесвітній день української хустки

День української хустки — неофіційне щорічне свято, що відзначається 7 грудня з метою об'єднання жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. Свято започатковане в Україні в 2019 році.
Що треба знати про українські хустки
Широкого вжитку хустки в Україні набули у XVII ст. Переважно вони були домотканні. Згодом у вжиток ввійшли крамні шовкові, вовняні хустки, які пізніше витіснили фабричні моделі.
Колір та візерунок хустки підбирали відповідно до нагоди. На свята вбирали яскраві, у будні - стримані й однотонні убори. Дівчата часто носили білі хустки або із цікавим кольоровими орнаментами. Жінки - стриманіші моделі, зазвичай у темній кольоровій гаммі. Вдови носили лише чорні хустки.Було безліч варіантів носити хустку. На півночі України жінки їх зав'язували під підборіддям, а кінці - на маківці. На Київщині кінці хустки обгортали навколо шиї та зав'язували на потилиці. На Середньому Подніпров'ї хустку драпірували в особливий спосіб навколо голови з відкритим денцем очіпка.Заміжні жінки носили хустку поверх очіпка, складаючи по діагоналі. Завʼязували кінцями спереду або на потилиці. Незаміжні - носили без очіпка. Покривали голову так, щоб було видно коси.
Хустка могла багато розповісти про матеріальний стан сім’ї. Цей елемент одягу вважався доволі дорогою річчю: ще століття тому святкова хустка коштувала не менше, ніж половина місячного прибутку господаря середнього класу.

пʼятниця, 2 грудня 2022 р.

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

Щороку разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені. Це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою. Інвалідність може бути вродженою і набутою в результаті травм, інфекцій, тощо.
Україна, як і всі цивілізовані країни з високою культурою людських відносин, до таких людей ставиться, як до людей з особливими потребами, які потребують додаткової уваги суспільства. Такі люди не називають себе інвалідами, вони не вимагають до себе жалю, для них важливе лише елементарне – можливість жити. Бути в суспільстві, самореалізуватися, мати доступ до гідної освіти і робочих місць.
Проведення Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями спрямовано на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав та благополуччя. Це день підведення підсумків зробленого, аналіз фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня.
На сьогодні в Україні є понад 2,7 млн. осіб, які мають інвалідність, у тому числі понад 222,3 тис. осіб з І групою інвалідності, 900,8 тис. осіб з ІІ групою інвалідності, 1416 тис. осіб з ІІІ групою інвалідності та понад 163,9 тис. дітей з інвалідністю.

ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ – БЕЗ ПРАВА НА ЗАБУТТЯ! (Інформаційна година в 8 класі)

21 листопада - День Гідності та Свободи в Україні. Одне із знакових державних свят встановлене на честь двох революцій - Помаранчевої 2004 ...