четвер, 30 березня 2023 р.

субота, 25 березня 2023 р.

26 березня - День Національної гвардії України

День Національної гвардії України відзначається 26 березня, в колишній День МВС України. Професія нацгвардійців дуже важка і відповідальна, особливо у воєнний час. В обов'язки Нацгвардії входить: захист важливих державних об'єктів і спеціальних вантажів; припинення діяльності злочинних і терористичних угруповань; участь в антитерористичних операціях; охорона громадського порядку.
Щороку наприкінці березня всіх українських нацгвардійців вітають їхні рідні, друзі та колеги.Без нацгвардійців наше життя у воєнний час було б набагато небезпечнішим. Тому в цей день ми вітаємо всіх службовців Національної гвардії України і дякуємо їм за нелегку працю.

четвер, 23 березня 2023 р.

Всесвітній день боротьби проти туберкульозу

Всесві́тній день боротьби проти туберкульозу встановлений Всесвітньою організацією охорони здоров'я, який відзначається щороку 24 березня в ознаменування того, що цього дня у 1882 році лікар Роберт Кох відкрив збудника туберкульозу — туберкульозну бацилу. Основною причиною зростання захворюваності є зниження рівня життя населення, зростання алкоголізму, наркоманії, величезна армія бомжів, звільнені з виправних установ. Суттєву лепту вносить і міграція населення, різко зросла за останні роки. Важливим чинником, що сприяє росту захворюваності, є скорочення охоплення населення профілактичними оглядами та зменшення частки хворих на туберкульоз, виявлених на ранніх стадіях.
Туберкульоз - одне з найдавніших інфекційних захворювань. Це хронічне інфекційне захворювання характеризується утворенням в органах специфічних запальних змін. Туберкульоз вражає практично всі органи і системи організму. Але найбільш частою локалізацією туберкульозу є органи дихання. Збудником туберкульозу є мікобактерії туберкульозу. Джерелом зараження є хворі люди або домашні тварини. Основне джерело зараження - хвора людина. Найчастіше туберкульоз поширюється повітряно-крапельним шляхом (через легені дорослої людини за добу проходить близько 15 кубометрів повітря). При кашлі, чханні, розмові хворого на туберкульоз в повітря, на підлогу і стіни кімнати, предмети побуту, потрапляють дрібні крапельки мокротиння й слини. Мікроби після висихання мокроти довго залишаються життєздатними, особливо в слабо освітлювальних місцях, навіть у висохлій мокроті і на різних предметах вони виживають до шести-восьми місяців. Це обумовлює можливість контактно побутовій передачі через посуд, білизна, книги.
Лікувати туберкульоз складно, тому що він "мутував" і пристосувався до тих препаратів, які на нього раніше впливали. З'явилися мікобактерії туберкульозу, стійкі до лікарських засобів. Це відбувається через несприятливу екологічного середовища і прийому медикаментозних засобів без призначення лікаря. Вчасно виявлений туберкульоз краще піддається лікуванню.

неділя, 19 березня 2023 р.

Всесвітній тиждень грошей (англ. Global Money Week 2023)

Від 20 березня до 2 квітня 2023 року в Україні відзначається Всесвітній тиждень грошей (англ. Global Money Week 2023), в якому щороку беруть участь понад 100 країн світу. Національний банк України є офіційним координатором Global Money Week в Україні. Global Money Week (Всесвітній тиждень грошей) — щорічна міжнародна освітня кампанія, метою якої є розвиток фінансової свідомості дітей та молоді, формування необхідних знань, умінь, поведінки та ставлення, необхідних для прийняття розумних та зважених фінансових рішень, що дасть змогу досягти фінансового добробуту та стійкості. Сьогодні в різних країнах світу проходять тематичні заходи, уроки, лекції, воркшопи, майстер-класи, змагання і конкурси, спрямовані на підвищення фінансової обізнаності молодого покоління.
"Плануйте свої гроші, плекайте своє майбутнє" — це офіційна тема Global Money Week у 2023 році. Використовуйте її, плануючи просвітницькі заходи. Вона наголошує на важливості сталого розвитку та впливі особистих фінансових рішень як на власне майбутнє, так і на навколишнє середовище та суспільство. Тема кампанії звертає увагу молоді на необхідність: бути далекоглядними; дбати про довкілля та суспільство, ухвалюючи виважені фінансові рішення.
Постійне гасло Global Money Week — "Навчайся! Накопичуй! Заробляй!"

20 березня - Всесвітній день Землі і День весняного рівнодення

У всьому світі 20 березня прийнято відзначати свято під назвою День Землі. Дату проведення свята обрали не випадково: 20 березня - день весняного рівнодення, коли пробуджується природа і починається новий рівень її розвитку. У календарі міжнародних свят існує два Дні Землі - сьогоднішній відзначається в День весняного рівнодення, а другий - 22 квітня. Перший має миротворчу та гуманістичну спрямованість, другий - екологічну. Свято День Землі - це символ єдності, усвідомлення, що тільки об'єднаними зусиллями ще можливо боротися з глобальними екологічними та існуючими соціальними проблемами на нашій планеті. Тільки спільними зусиллями можна вирішувати глобальні екологічні і соціальні проблеми на Землі.
Матінка - Земля. Це вираження ми не рідко чуємо в нашому повсякденному житті і використовуємо його в нашому спілкуванні. Що воно означає і що ми в нього вкладаємо, - буквально зображено в самому формулюванні і формі подібної фрази. Земля - наша годувальниця, наш спільний дім, в якому створені Богом для нас абсолютно унікальні умови, що дозволяють нам не тільки виживати, але й насолоджуватися життям у всій її красі і різноманітності. Вона віддає нам себе цілком.

четвер, 16 березня 2023 р.

Сучасні молодіжні субкультури

Молодіжні субкультури завжди асоціюються з чимось підпільним. Насправді в них немає нічого забороненого, просто вони не такі, як усі. Під цим явищем розуміється група людей, вибирає манери поведінки, цінності і стиль, мова, відмінні від більшості. У кризових умовах найбільше схильні до краху ідеалів, загострення нігілізму, апатії молодь оскільки система цінностей рухлива, світогляд не усталений, що призводить до втрати морального і духовного здоров’я нації. Найчастіше молоді люди починають шукати сенс свого існування, спосіб самовираження чи просто якесь захоплення. Одні знаходять це в спорті, інші — у навчанні, треті — потрапляють під вплив субкультур, які дуже поширені в наш час.
Основою субкультури можуть бути стиль музики, спосіб життя, певні політичні погляди. Розвинені субкультури мають свої періодичні видання, клуби, громадські організації. Щоб легко відрізняти своїх від чужих, у субкультурі з’являється свій дрес-код, мова, манера поведінки. Субкультура формує переконання людини, його ставлення до навколишнього світу, його вчинки, систему цінностей. Субкультура неодмінно впливає на весь спосіб життя людини.

понеділок, 13 березня 2023 р.

Міжнародний день числа «Пі» та Міжнародний день математики

14 березня кожного року світ відзначає Міжнародний день числа «Пі». Подію вигадав фізик Ларрі Шоу в 1987 році, зрозумівши, що за американською системою дата 14 березня записується як 3.14, таким чином збігаючись з початком математичної константи. «Пі» – це відношення довжини кола до діаметра. Воно було відоме ще у давньому світі – Архімед підрахував його точно, а в 1706 році виник сам символ числа – «Пі».
14 березня усі прихильники математики користуються предметами або роблять справи, які пов’язані з числом «Пі» , обговорюють важливість цієї константи для світу та розв’язують задачі на тренування пам’яті за допомогою числа.
Щорічно 14 березня відзначається нове наукове свято – Міжнародний день математики. Подію створив Міжнародний математичний союз у листопаді 2019 року на конференції ЮНЕСКО. Дата святкування обрана на честь Міжнародного дня «Пі» та, власне, перших трьох знаків цієї математичної константи (3.14 за американською системою запису). Вперше День математики відзначили у 2020 році. Лозунг свята – «Математика для кращого світу».

Свято – День українського добровольця

14 березня в календарі національних свят України, відзначається та вшановується порівняно молоде Свято – День українського добровольця, дата, що була встановлена Верховною Радою України у 2017 році, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави. Щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця.
Дата 14 березня була обрана не випадково. Саме в цей день у 2014 році на тренувальну базу в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану для формування першого добровольчого батальйону. Чоловіки й жінки самоорганізувалися та вирушили на схід України — на захист нашої держави та її суверенітету.
Низенько вклоняємось та щиро дякуємо вам, наші ЗАХИСНИКИ!

четвер, 9 березня 2023 р.

10 березня - День Державного Гімну України

10 березня в нашій державі відзначають День Державного Гімну України. Це свято було затверджене 7 грудня 2021 року Кабінетом Міністрів України. Сьогодні його впізнають і шанують в усьому світі. Гімн – наш символ незалежності, свободи, волелюбності, незламності, віри та надії. Це душа української нації. Сьогодні він, як Прапор і Герб, об’єднує українців у боротьбі з російським агресором.
Саме 10 березня 1865 року в польському місті Перемишль вперше прозвучав твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна». Офіційно його музичну редакцію було прийнято Верховною Радою України. Історія створення українського гімну сягає осені 1862 року, коли український етнограф, фольклорист та поет Павло Платонович Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна», якому в майбутньому судилося стати національним, а згодом і державним гімном українського народу. У перекладі з грецької мови гімн означає «святкова пісня» і є одним із символів будь-якої держави, ідентифікуючи її на міжнародних зібраннях, форумах, спортивних змаганнях. Ми знаємо, що Гімн лунатиме всією Україною і в день Перемоги над ворогом.

РІДНА ПРИРОДА У ТВОРАХ ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ

Тарас Григорович Шевченко - Великий Кобзар, геніальний поет і художник. Ми називаємо його ще апостолом правди і свободи, нескореним борцем за волю України. Сьогодні - у часи потрясінь та повномасштабної війни, слова Шевченка як ніколи актуальні. В його рядках знаходимо силу, віру і наснагу. Прикладом Шевченка надихається багато людей, його пророчі слова дають сили й нашим героям-захисникам. Для наших всіх поколінь, які були, є і будуть таким прикладом є Тарас Шевченко. В 13 років залишив він свій рідний край. Але де б він не був і щоб він не писав, він завжди був з Україною, її природою, з болями свого народу. Природа України заворожувала Тараса.Все своє зріле життя Шевченко мріяв повернутися жити в Україну, милуватися її гаями та дібровами, вербами над ставками, вишнями у садках, калинами коло криниць, ланами та долинами.Все своє зріле життя Шевченко мріяв повернутися жити в Україну, милуватися її гаями та дібровами, вербами над ставками, вишнями у садках, калинами коло криниць, ланами та долинами.
Ми не залишилися осторонь і довели, що Великий Кобзар досі живе у своїх творах та серці кожного українця. З натхненням та любов'ю Тарас Григорович Шевченко оспівує красу рідного краю. У поезіях "Садок вишневий коло хати" та "За сонцем хмаронька пливе" перед нами постають картини мирного життя: мальовничі українські хати, зелені сади, веселі співи дівчат, селяни, що повертаються з поля. Гармонія людини та природи була провідним мотивом у поезіях Тараса Шевченка.

середа, 8 березня 2023 р.

ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ДНІ

Щороку в Україні відзначають Шевченківські дні 9 і 10 березня, які припадають на роковини народження і смерті Тараса Шевченка. Цього року Україна відзначає 209 річницю з дня народження великого українського поета. Споконвіку щедрою і благословенною була українська земля, бо на ній народжувалися люди, перед генієм котрих схиляється світ. І найперший серед них — Тарас Шевченко, велетень духу і співець народної свободи.
Одним із найбільших патріотів усіх часів і народів справедливо вважається Тарас Шевченко. Мало хто з таким вогнем душі захищав свободу і незалежність батьківщини, честь і гідність народу. Шанувати Шевченка – це значить шанувати рідну мову, культурні надбання народу, творців, які як і він готові були покласти своє життя на олтар служіння народові. Упродовж століть в устах патріотів рідного слова звучала наша мова, її берегли, як перлину, щоб колись заговорити нею на повний голос. І коли гостро постало питання, бути чи не бути українській мові й культурі взагалі,… "Бути!"- відповів на це Великий Тарас своїми творами.
Щирість автора, його любов до народу, до рідної землі, а також мова, співуча, як пісня і багата, як історія народу, викликали захоплення. Світла постать Тараса Григоровича з його беззавітною любов’ю до народу, до своєї Батьківщини мала і матиме величезний вплив, викликала і викликатиме щире захоплення в усі часи. Його ім'я органічно вплелося в історію та культуру не тільки українського народу. Воно знане далеко за межами рідного краю.
Тарас Шевченко - поет, драматург, прозаїк, мислитель, історик, етнограф, фольклорист, який залишив велику образотворчу спадщину - понад тисячу творів.

вівторок, 7 березня 2023 р.

СВЯТО ВЕСНИ, КРАСИ ТА ЖІНОЧНОСТІ

СВЯТО ВЕСНИ, КРАСИ ТА ЖІНОЧНОСТІ: СПРАВЖНЯ ІСТОРІЯ 8 БЕРЕЗНЯ У середині XIX століття у багатьох країнах почали проходити марші жінок, до яких долучалися співробітниці різних підприємств з вимогою надання рівних умов праці з чоловіками. Ключова передумова для 8 березня – мітинг у Нью-Йорку в 1909 році, коли жінки вимагали на вулицях виборчого права та скорочення робочого дня з 16 години до 10. Вже у 1910 році у США почали святкувати Національний жіночий день.
Ці події привернули увагу Цеткін, яка під час зустрічі соціал-демократів у Копенгагені (Данія) сказала, що це свято має відзначати увесь світ. На її думку, у цей день жінки мали виходити на вулиці та публічно заявляти про те, що їх не влаштовує. 8 березня у світі відзначають Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир. Першочерговою суттю цього дня є виокремлення права жінок і привернення уваги до важливих питань, як-то гендерна рівність, сексизм, насильство щодо жінок та репродуктивні права Вже за рік Міжнародний жіночий день почали відзначати європейські країни, де згодом багато держав надали жінкам виборче право. Однак час йшов і це свято стало у свідомості багатьох людей днем краси, кохання, жіночності та весни.
Восьме березня - це традиційне свято весни, коли чоловік може зробити приємний подарунок свій коханій дружині, закоханий хлопець - сюрприз для дівчини, діти - порадувати маму, а внуки - бабусю. Свято краси, любові та ніжності відзначають усі українці. Найбільше квітів, мабуть, отримують одночасно жінки та дівчата саме у цей день.

четвер, 2 березня 2023 р.

3 березня – Всесвітній день дикої природи

У грудні 2013 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 3 березня – день прийняття Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої флори й фауни, що перебувають під загрозою зникнення – Всесвітнім днем дикої природи. Метою відзначання цього дня – привернення уваги до дикої природи. Дика природа — це невіддільна частина нашої планети. Адже неможливо уявити світ без неповторних диких тварин та неймовірних рослин, непідвладних людині. Захищати тварин і рослин в природному середовищі — завдання кожного з нас. Та нажаль, проблема збереження довкілля і його окремих складових загострюється з кожним роком. Тому питання пов’язані зі збереженням дикої флори та фауни вже давно стали окремим напрямком міжнародного співробітництва. Зараз приблизно 5600 видів тварин і 30 000 видів рослин перебувають під охороною CITES проти надмірної їх експлуатації за допомогою міжнародної торгівлі. Об’єктами регулювання конвенції є не тільки живі тварини та рослини, а також загиблі і їх частини. Всі вимираючі види згруповані в додатках, залежно від ступеня загрози зникнення і заходів, що вживаються з торгівлі ними.
Темою цьогорічного Дня дикої природи є «Ліси та засоби до існування: підтримання людей та збереження планети». Ліси в цей час опиняються на перехресті безлічі планетних криз, з якими стикається людство, від змін клімату до втрати біорізноманіття, соціальну та економічну ситуацію. Цьогорічний Всесвітній день дикої природи має на меті підвищити обізнаність про величезну цінність лісів та видів дикої природи, що мешкають у лісах, їх невіднятний зв’язок із рівнем життя корінних народів і місцевих громад, пропагувати цінність традиційних практик та знань, що сприяють встановленню більш стійких відносин із цими важливими природними системами та просування моделі і практики управління лісами та лісовими ресурсами, які враховують як добробут людини, так і довгострокове збереження лісів, видів дикої фауни, що мешкають у лісах, флори і екосистем, які вони підтримують.
Всі громадяни повинні свідомо й дбайливо ставитись до багатств дикої природи, берегти їх і примножувати заради майбутніх поколінь, привертати увагу до цінностей дикої природи та її різноманітного (екологічного, генетичного, соціального, рекреаційного) значення для забезпечення сталого розвитку та добробуту людини.

Всесвітній день письменника

Гоголь мав пристрасть до рукоділля: в’язав на спицях шарфи, кроїв сестрам сукні, ткав пояси, до літа шив собі шийні хустки. Джек Лондон був соціалістом, а крім того - першим в історії американським письменником, який заробив своєю працею мільйон доларів. Агата Крісті страждала на дисграфію, тобто практично не могла писати від руки. Всі її знамениті романи були надиктовані. Едгар Аллан По все життя боявся темряви, а Оноре де Бальзак завжди писав у темряві. Марк Твен був непоганим винахідником. Серед його розробок - блокнот з відривними листочками для журналістів, шафа з розсувними полками, саморегульовані підтяжки, а також самий геніальний з його винаходів - машинка для зав’язування краваток! Дікенс не міг працювати, якщо столи та стільці в його кабінеті не стояли так, як треба, а у Лорда Байрона було чотири домашніх гусаки, які всюди слідували за ним, навіть на громадських зборах. Всесвітній день письменника відзначається за рішенням 48 конгресу Міжнародного ПЕН-клубу, що відбувся 12-18 січня 1986 року. ПЕН-клуб був заснований у 1921 році. Назва організації – абревіатура, утворена першими літерами англійських слів poets- поети, essayists – нарисові, novelists – романісти (слід відзначити, що абревіатура в цьому випадку співпадає зі словом pen – ручка в перекладі з англійської). Ідея її створення належить англійській письменниці Кетрін Емі Доусон-Скотт. Першим президентом ПЕН-клубу став Джон Ґолсуорсі . В 1923 році відбувся перший конгрес ПЕН-клубу в Лондоні, в той час ПЕН-центри були створені у 11 країнах світу. Сьогодні подібні центри діють в 130 країнах.
Це – міжнародне об’єднання письменників, яке, як зазначено в Хартії ПЕН-клубу, "виступає на захист принципів свободи інформації всередині кожної країни та між всіма країнами. Його члени зобов’язуються виступати проти придушення свободи слова в будь-якій її формі в тих країнах і суспільствах, до яких вони належать, а також в усьому світі, коли це можливо. ПЕН-клуб виступає на захист свободи преси й проти необгрунтованого застосування цензури в мирний час. ПЕН-клуб вважає, що необхідне просування людства до вищих форм політичної та економічної організації потребує вільної критики уряду, органів управління і політичних інститутів. Оскільки свобода передбачає добровільну стриманість, члени ПЕН-клубу зобов’язуються виступати проти таких негативних аспектів свободної преси, як неправдиві публікації, навмисна фальсифікація, спотворення фактів або тенденціозно безчесна їх інтерпретація заради політичних, групових або особистих цілей".

Молодіжна субкультура "Редан". Що треба знати!

Україною шириться молодіжна субкультура ПВК "Редан", учасники якої вдягаються у чорний одяг та влаштовують масові бійки в громадських місцях. Чому "Радан"? Ця назва походить з аніме Hunter x Hunter. Там діяла злочинна організація «Геней Редан», яку через емблему називали «Павуки». Кожен учасник цієї організації мав татуювання павука зі своїм номером. У субкультурі ПВК «Редан» усі учасники мають символ павука із цифрою 4. В аніме під цим числом в організації завжди були зрадники чи шпигуни. Це пов’язано з тим, що в японській культурі число 4 несе неприємності, як у нас 13. Можливо, так учасники ПВК «Редан» хотіли передати свої деструктивні наміри.
Чому підлітки? У підлітковому віці діти відходять від батьків та переходять під вплив своїх однолітків. Їм важливо бути в групі, важливо, що про них подумають інші. Тому часто тинейджери роблять імпульсивні вчинки — всі ми так робили. Це шкідлива поведінка: наприклад, прогуляти уроки. Але вона не є небезпечною для життя та здоров’я підлітка. Проте, як зазначають науковці, якщо дії підлітка мають руйнівний характер, спрямований на себе, своє здоров’я, зовнішній світ — це деструктивна поведінка. Вона може проявлятися в нападах агресії, гніву чи ворожості. Часто така поведінка є відповіддю підлітка на складні обставини, в яких він опинився. У нашому випадку це війна.

ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ – БЕЗ ПРАВА НА ЗАБУТТЯ! (Інформаційна година в 8 класі)

21 листопада - День Гідності та Свободи в Україні. Одне із знакових державних свят встановлене на честь двох революцій - Помаранчевої 2004 ...