вівторок, 25 квітня 2023 р.

26 квітня - День пам’яті Чорнобильської трагедії

Сьогодні, 26 квітня, в Україні відзначають День пам’яті Чорнобильської трагедії.
У цей день згадують найбільшу техногенну катастрофу та вшановують героїзм пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених та лікарів, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Цього року минає 37 років з моменту найбільшої в історії аварії в ядерній енергетиці. Катастрофа забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди екології. Відтоді в цю дату в Україні щороку вшановують усіх людей, хто загинув чи постраждав від цієї катастрофи, а також вшановують ліквідаторів наслідків аварії.
У ніч на 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній відбувалась планова зупинка реактора 4 енергоблоку. Перевірка обладнання мала б тривати 20 секунд. Але щось пішло не так. Потужність різко знизилась і почалось отруєння активної зони реактора ядерними компонентами.Близько 01:23 ночі з різницею у дві секунди відбулися два вибухи на четвертому реакторі ЧАЕС.
Четвертий енергоблок ЧАЕС зазнав значних руйнувань, реактор був знищений повністю і почалась пожежа. Обвалилася частина будівель. Величезна кількість радіоактивних речовин було викинута в атмосферу. Радіоактивна хмара поширилась на територію України, Білорусі, росії, накрила більшу частину Європи і навіть досягла східної частини США. Пожежа на ЧАЕС тривала багато днів. Перші вогнеборці — ліквідатори аварії не знали про радіаційну небезпеку і масово захворіли на променеву хворобу, а згодом померли від неї. Згодом, 29 листопада 2016 року, над атомною збудували потужніший саркофаг. Він знижує рівень радіації. Строк його служби, згідно з проєктом, становить 100 років.

Немає коментарів:

Дописати коментар

ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ – БЕЗ ПРАВА НА ЗАБУТТЯ! (Інформаційна година в 8 класі)

21 листопада - День Гідності та Свободи в Україні. Одне із знакових державних свят встановлене на честь двох революцій - Помаранчевої 2004 ...