середа, 13 грудня 2023 р.

15 грудня Міжнародний День Чаю

Вже не одне століття чайний напій зігріває серця багатьох людей на планеті. Це напій з багатою історією, яка триває багато років, і корінням веде в сиву давнину. Виявляється у чаю є своє свято. Всесвітній день чаю відмічають 15 грудня. Ця дата обрана не випадково, як нагадування про події двохсотлітньої давнини в Америці, які вивели на новий рівень торгівлю чаєм і привели до американської революції. Це так зване «Бостонське чаювання». Після довгих і неодноразових обговорень рішення відзначати «Міжнародний день чаю» було прийнято на Всесвітньому громадському форумі, що проходив у 2004 р. в індійському місті Мумбай і у 2005 р. в Бразилії, Порт Алегре. Також в цей час оприлюднили Світову Декларацію Прав працівників чайної індустрії.
Чайні традиції та церемонії. Як все починалось... Багато складено легенд про чай, але по цей час ніхто не знає які з них правдиві, а які ні. Люди відкрили чай близько п'яти тисяч років тому. Принаймні перші документи зі згадкою цього напою датуються саме цим часом. Дуже давно жив якийсь імператор Ян Ді. Він захоплювався лікарськими травами та міг присвячувати їм весь свій час. І в один жахливий день його отруїли. Все, що він зміг - це доповзти до куща, під яким і ліг вмирати. Це виявився кущ чайного дерева. Сік з чайних листочків капав імператору прямо в рот, що і врятувало йому життя.
Чай випадково виявили в Китаї кілька тисяч років тому. За час, що минув з тої пори, він став одним з найулюбленіших напоїв на землі, а його виробництво - однією з найбільших галузей промисловості у світі. Можна сказати, що чай у своїй еволюції досяг досить багато чого. Для багатьох з нас чай - це спосіб життя. П'ємо ми його в ході чайної церемонії або за звичкою, заварюємо ми листя або непримітний пакетик - багато хто з нас вважають, що день не почався, поки ми не випили хоча б одну чашку чаю.
Зараз, це один з найпопулярніших напоїв на землі. Чай який ми заварюємо у себе в чашці, виготовляють з висушеного листя рослини Camellia Sinensis (Камелія китайська), простіше кажучи - чайний кущ. Це вічнозелене дерево з маленькими білими квіточками, гострими зеленими листочками та гіркими на смак плодами. Зараз виробництво чаю налагоджено майже в 40 країнах. Найбільші й відомі виробники чаю - Китай, Індія і Шрі-Ланка. Чайне дерево вирощують з насіння або саженців. Воно може досягати до 15 метрів висоти, тому для зручності збору його підрізають. Завдяки обрізці рослина дає більше нових пагонів, а значить більше м'якого листя, яке потім дає більш високоякісний настій. Чайний кущ любить сонце і вологу, оптимальні умови зростання - це гірські схили на висоті не менше 1500 метрів з чистим повітрям. Чай збирають стільки раз на рік, скільки дозволяють природні умови регіону, де розташовані плантації. Чим ближче до півночі, тим менше сезонів збору. Найчастіше це весна і літо, а для теплих країн, де завжди літо - збір чаю відбувається і восени, і взимку. Період збору називають «флеш»: Перший «флеш», його ще називають ранній припадає на кінець лютого початок квітня; Другий «флеш» або весняний тривати з травня по червень; Літній «флеш» - з липня по вересень; Осінній «флеш» - жовтень і листопад. «Флеш» має ще одне значення - це вершина чайного пагона, що складається з пари свіжих та нерозспустившихся листків. Саме їх, соковиті, зелені та молоді листочки висмикують з чайного куща і використовують при виробництві якісного чаю.

Немає коментарів:

Дописати коментар

ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ – БЕЗ ПРАВА НА ЗАБУТТЯ! (Інформаційна година в 8 класі)

21 листопада - День Гідності та Свободи в Україні. Одне із знакових державних свят встановлене на честь двох революцій - Помаранчевої 2004 ...